6 nasvetov za ustvarjanje boljšega delovnega okolja

6 nasvetov za ustvarjanje boljšega delovnega okolja

Prijetno delovno okolje ima številne prednosti. Vaši zaposleni se bodo dobro počutili in uživali v svojem delu, kar bo vodilo do večje produktivnosti in posledično do boljše dobičkonosnosti. Od vas kot delodajalca je odvisno, da ustvarite in spodbujate varno, zdravo in ergonomsko delovno mesto. Oglejte si naših 6 nasvetov, kako lahko svoje delovno mesto še izboljšate.
Paletni regali v skladišču

1. Ergonomija je vse

Poiščite pomoč usposobljenega ergonoma in preverite, ali imajo vsi ustrezno delovno orodje – tisti, ki so morda nižje ali višje rasti, bodo morda morali prilagoditi višino! Višina miz, stolov in računalniških monitorjev je pomembna in jo je treba upoštevati.

2. Raznoliko delo

Poškodbe zaradi nategovanja so ena največjih težav na delovnem mestu. Raznolikost je ključ do učinkovitega preprečevanja takšnih poškodb. Poskusite zagotoviti, da so naloge, drža, orodja in tempo čez dan raznoliki, in se po možnosti izogibajte nenehnemu ponavljanju istih nalog ali delovnih položajev.
Delavniška miza z orodjem in policami

3. Pravilno dvigovanje

Poškodbe hrbta so precej pogoste v gradbeni industriji ali skladiščnem sektorju. Čeprav večina tovrstnih delovnih mest zahteva tečaj ročnega dvigovanja, je vedno dobro vedeti, da se je treba izogibati dvigovanju pod višino kolen in nad višino ramen. Vedno nosite bremena blizu telesa in si pomagajte pri težjih dvigovanjih. Svoje zaposlene naučite pravilne tehnike, da bo že od samega začetka vse v redu.

4. Zmanjšajte hrup

Zmanjšanje hrupa lahko pomaga povečati koncentracijo. Uporaba zaščitnih naprav za zmanjšanje hrupa ali zaščite za sluh je lahko dobra za odstranjevanje neželenega hrupa strojev ali ljudi. Določite jasno politiko o tem, kako morate delati, da se boste spopadli z nalogami, ki zahtevajo koncentracijo.

5. Dobra osvetlitev

Pravilna osvetlitev je bistvenega pomena za dobro opravljanje dela. Poskrbite, da vaša osvetlitev ne utripa in ne blešči. Spodbujajte zaposlene, da med odmori gredo ven na dnevno svetlobo, zlasti v temnejših mesecih. To pomaga telesu ponovno napolniti energijo in povečati raven seratonina!

6. Delajte v skladu s predpisi

Spremljajte, kateri zakoni in predpisi veljajo za vašo panogo, in nenehno reševajte morebitne težave, ki se lahko pojavijo v vašem delovnem okolju. Redno ocenjujte tveganja in pripravljajte akcijske načrte, da se bodo vsi na delovnem mestu počutili dobro in lahko vedno dali vse od sebe.